Görünüşüne önem veren kadınlar aynaya her baktıklarıanda kendilerini güzel ve vücutlarını biçimli görmek isterler. Ancak zamanla, günümüz koşullarında bu görüntüyü elde etmek her zaman mümkün olmaz. Spor yapmaya zaman ayıramamak, dengesiz beslenme ve hareketsizlik gibi durumlar sonucunda vücudun belli bölgelerinde sarkmalar ve yağlanma ortaya çıkar. Hamilelik sonrası gibi kilo verilen durumlarda da vücut sıkılaştırılmaya ihtiyaç duyar. Vücuttaki deri gevşekliği en çok kol, bacak ve karın derisinde göze çarpmaktadır. İncelme kilo vermeyle gerçekleşir ancak bazı zamanlarda istenilen bölgelerde olmaz örneğin bel bölgesinde istenilen incelme için verilen kiloların yağ olarak verilmesi gerekmektedir. Sıkılaşma ise kasların güçlenmesi ve sıkı bir hal almasıdır. İstenilen vücut şekline ulaşmak için spor ya da estetik uygulamalar yapılabilir. Spor her ne kadar vücudu sıkılaştırsa da bazı bölgelerdeki sarkma için egzersiz tek başına yeterli olmamaktadır. Yağların vücuttan atılıp sıkılaşma için elbette çeşitli yöntemler mevcuttur. Thermage Body, Cool Sculpting, Radyo Frekans Vücut Sıkılaştırma bu yöntemlerden bazılarıdır. Avcılar'da hizmet veren Günay Öztürk Beuty Center Güzellik Salonu'nda uygulanan ve en çok tercih edilen yöntemlerden birisi radyo frekans vücut sıkılaştırmasıdır.

Radyo Frekans Vücut Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Vücut sıkılaştırma işlemlerine başlamadan önce ilk yapılması gereken kişinin vücudunun ve kilo analizlerinin uzmanlar tarafından yapılmasıdır. Öncelikle vücut sıkılaştırılması yapılacak kişinin vücut kitle indeksi hesaplanır. Beden kitle indeksi kilonun zayıf, ideal, aşırı kilolu, obez gibi sınıflamalardan hangisine dahil olduğunun açıklanmasını sağlar. Böylelikle kişi için ideal kilo hesaplanarak ona göre atılacak adımlar karar verilir. Radyo dalgaları ile vücut sıkılaştırma işlemi, teknolojik bir alet ile problemli olduğu belirlenen bölgeye radyo dalgası gönderilerek yapılır. Gönderilen bu dalgalar vücuttaki suyu harekete geçirerek o bölgenin ısınarak yağ yakmasını, bölgedeki dokuların yenilenmesini sağlar. Kas aktivasyonu yaptığı için kaslarda sıkılaşma olurken deri lifitingi de sağladığından vücut sıkı ve gergin bir görünüm alır. Bu yöntemle ağrı ve acı hissi olmaz. Sonuçlar ilk uygulamadan sonra hemen görülmeye başlanır. Elde edilen sonuçların devamlılığını sağlamak için uzmanın önereceği zamanlarda rötuş seanslarını ihmal etmemek çok önemlidir. Bununla beraber uygulamanın her işlemde olduğu gibi beslenme ve sağlıklı yaşam ile sürdürülebilir olacağı unutulmamalıdır.

Cool Sculpting Yöntemi

Cool sculpting yağları dondurarak yok eden bir soğuk lipoliz uygulamasıdır. Bu yöntemle dondurulan yağ hücreleri bir iki ay gibi bir sürede parçalanarak vücuttan doğal olarak atılmaya başlanır. İşlem sonrası aşırı kilo almamaya dikkat edilmesi gerekir.

Thermage Body Yöntemi

Bu yöntemde ise monopolar radyofrekans dalgaları cildin derinliklerine verdiği yoğun ısıyla kolajen üretimini artırmakta ve böylece dolaşımı tetikleyerek selülit oluşturan yağ hücrelerinin küçülmesini sağlamaktadır. Böylece vücutta toparlanma ve sıkılaşma sağlanmış olur. Uygulama sonunda sıkılaştırılmış, sertleştirilmiş ve sarkmaları azaltılmış bir vücut görünümü kazanılır.

Vücut Sıkılaştırma İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

1.
Hızlı kilo vermek sağlığı olumsuz etkilerken aynı zamanda cilt yapısının elastikiyetinin de kaybolmasına sebep olur. Vücutta oluşacak sarkmaların önüne geçmek için uzman kontrolünde, sağlıklı ve yavaş şekilde kilo verilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

2.
Kilo verdikten sonra ciltteki yapılanmayı desteklemek amacıyla kolajen içerikli kremler kullanmaya özen gösterilmelidir.

3.
Cildin bakıma ve korumaya ihtiyaç duyduğunu unutmamak gerekir. Cildin uzun süre güneşe, klorlu suya ve solaryuma maruz kalması cildin yapısını gevşetir ve sarkmalara neden olur.

4.

Egzersiz yapmak cilt sıkılaşmasını doğrudan etkilediği için egzersiz yapmaya gerekli önem verilmelidir.

5.

Vücutta yeterli su miktarı olduğunda hücreler beslenir ve böylece cilt daha sıkı ve parlak görünür.

Paylaş: