Saç Bakımı Nedir?

Saç bakımı en önemli aksesuarlarımızdan birisi olan saçlarımızı canlı tutmak, korumak, saç yapısında oluşan yıpranmaları onarmanın genel halidir. Gün içinde maruz kalınan egzoz dumanı, şehir hayatının kirli havası, yoğun kimyasal kullanımı ve saç boyama uygulamaları saçın eski canlılığını yitirmesine sebep olur. Saçlardaki ölü hücrelerin uzaklaştırılması ve canlı hücrelerin de kalitesinin artırılarak saçın eski canlılığını geri kazanması saç bakımı yöntemleriyle olur.

Saç bakımı Avcılar'da hizmet veren Günay Öztürk Beauty Center Güzellik Salonu uzman kadrosu tarafından verilmektedir.

Saç Bakımı Nasıl Uygulanır?

Herkes saçlarının parlak, canlı görünmesini ve saç dökülmesi, kepeklenme gibi sorunlarla uğraşmamayı ister. Ancak güzel saçlara sahip olmak her zaman kolay olmaz ve bunun için gerekli saç bakım uygulamalarına ihtiyaç duyulur. Uzman kişiler tarafından yapılan saç bakım uygulamalarında saçın yapısında bulunan ancak zamanla kaybettiği keratin, nem, protein, aminoasit, tuz ve yağ gibi maddeler saça geri kazandırılır. Saç bakım uygulamasının ilk aşaması cilt tipinin ve saçın neye ihtiyacının olduğunun belirlenmesidir çünkü her saç tipinin ihtiyacı birbirinden farklıdır. Saçın nem, protein ya da keratin ihtiyacına göre hangi bakım yapılacağına karar verilir. Saç bakımınızı uzmanlarımızla iletişime geçerek saçınıza uygun bakımı uygun fiyatlarla yaptırabilirsiniz.

Topikal Solüsyonlar

Saç dökülmesinin çeşitli sebeplerle çok fazla olarak görüldüğü günümüz koşullarında bu dökülmelerin önüne geçebilmek için uygulanan yöntemlerden birisi de topikal saç solüsyonlarıdır. Bu yöntemle ilk olarak uygulama yapılan kişinin saç derisi yumuşak hale getirilir. Saç yapısına ve dökülme, yıpranma oranına göre çeşitli karışımlar hazırlanır. Bu karışımın içeriğindeki maddeler ve yoğunluğu uzman kişi tarafından belirlenmektedir. Hazırlanan bu karışım saç diplerine elle uygulanabilir. İşlem tamamlandıktan sonra ürünün saç derisindeki kalıcılığını artırmak için özel yağ sürülür. Uzman tarafından konuyla ilgili görüş alınmadan uygulama sonrası saçı hemen yıkamak ya da çeşitli işlemler yapmak doğru değildir.

Saç Bakım Seansları Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

Seans süreleri saç yapısına göre değişim gösterebildiği gibi erkek ve kadınlarda da farklıdır. Genellikle 6-10 seans arasında uygulanır ve her seans ortalama olarak 15-30 dakika arası sürmektedir.

Saç Bakımında Nelere Dikkat Edilmeli?

1.

Kişi saçını iyi tanımalı ve saç yapısına uygun şampuan kullanmalıdır.

2.

Yaz aylarında maruz kalınan deniz, havuz, güneş ışığı gibi etkenlerin saçı aşırı yıpratması sebebiyle profesyonel bakıma başvurulmalıdır.

3.

Saçı yoran ve yıpratan fön, maşa gibi şekillendiricileri sürekli kullanmaktan kaçınılmalıdır.

4.

Saç yapısını sağlıklı tutmak için yüksek protein içeren gıdaların tüketimine dikkat edilmelidir.

5.
Saçların nemini kaybettikçe cansızlaştığını unutmamalı saçlara yoğun nem katacak saç kremleri tercih edilmelidir.

6.
Saçları her gün yıkamak kendinizi iyi hissettirse de bunun saç yapısı için aslında çok da faydalı olmadığının farkına varın ve saçlarınızı her gün yıkamaktan vazgeçin.

Paylaş: