Cilt Bakımı Neden Önemlidir?

C
ilt bakımı estetik ve sağlık açısından oldukça önemlidir. Cilt bakımına genç yaşlarda önem vermek ileriki yaşlarda oluşabilecek cilt sorunlarını ve kırışıklıkları önlemeye imkan sağlar. Medikal cilt bakımı Avcılar'da hizmet veren Günay Öztürk Beauty Center Güzellik Salonu uzman kadrosu tarafından gerçekleştirilmektedir.

Medikal Cilt Bakımı Nedir ve Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Medikal cilt bakımı dermokozmetik ürünlerle yapılan ciltte biriken yağ, siyah nokta, makyaj artıkları gibi cildin solgun görünmesine sebep olan etkenlerden arındırmaya ve cilde canlı görünümü tekrardan kazandırmaya yönelik işlemlerdir. Peki medikal cilt bakımı nasıl yapılır ? Cilt bakımı sürecinin ilk aşaması cilt analizi yapılarak cilt tipinin belirlenmesidir. Cilt tipleri yağlı, karma ve hassas olarak üç çeşitli olup kişiden kişiye göre değişmektedir.

Cilt tipi belirlendikten sonra yüz analizi yapılarak cilt tipine göre cildin neye ihtiyacının olduğu belirlenir. Sonraki işlem ise cildin yağ, makyaj artıklarından arındırılması için gerekli toniklerle temizlenmesidir. Daha sonra ise bitkisel dermokozmetik ürünlerle bir peeling işlemi yapılarak cilt ölü hücrelerden arındırılır.

Sonraki aşamada cildin gerekliliğine bağlı olarak ozon buharı ile ciltteki yağ oranının dengelenmesi, cildin gözeneklerinin açılması, yumuşaması ve ciltteki yağ oranının dengelenmesi sağlanır. Son olarak eğer ciltte siyah noktalar varsa temizlenir ve cilde ferahlatıcı, nemlendirici maskeler yapılarak uygulama bitirilir. Ancak cildin ihtiyaç durumuna göre ek bakım işlemleri de yapılabilir.

Medikal Cilt Bakımı Sonrası Neler Yapılır?

Cilt bakımı yaptıran kişiler ciltlerindeki ölü hücrelerden kurtularak kendilerini oldukça tazelenmiş hissederler. Ciltteki yağın yerini cildin ihtiyaç duyduğu gerekli nem alır. Cilt, üzerindeki lekelenmelerden arınarak sıkılaşır ve genç bir görünüm kazanır. Medikal cilt bakımı sonrasında dikkat edilecek bazı hususlar vardır. Medikal cilt bakımı sonrası cildi düzenli olarak nemlendirmeye özen gösterilmelidir. Medikal cilt bakımının yapıldığı gün makyaj yapılmamalıdır. Bakım sonrası güneşe çıkılacaksa güneş koruyucu kullanılması tavsiye edilir. Cilt bakımı sonrası hamam, sauna, peeling, deniz, epilasyon yöntemleri gibi işlemler uzman görüşü çerçevesinde yaptırılmalıdır.

Medikal Cilt Bakımının Etkileri Ne Zaman Görülür?

Medikal cilt bakımının etkileri, uzman kişiler tarafından yaptırıldığında çok kısa sürede görülmeye başlanmaktadır. Medikal cilt bakımının ilk seansından itibaren cilt daha sağlıklı ve parlak görünür. Cildin katmanları her seansta daha fazla temizleneceğinden görülen etki her seans sonrası artış gösterir. Ayrıca gelişen son teknoloji ile medikal cilt bakımı sonrası iz ve leke kalmaz.

Medikal Cilt Bakımı Ne Kadar Sürer ve Ne Sıklıkla Yaptırılmalıdır?

Medikal cilt bakımı süresi kişiden kişiye göre farklılık göstermekle beraber ortalama olarak 1-2 saat sürmektedir. Medikal cilt bakımının uzmanlar kontrolünde ayda bir kez yaptırmanız tavsiye edilir. Detaylı bilgi ve medikal cilt bakımı fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Neden Medikal Cilt Bakımı Yaptırmalıyız?

Medikal cilt bakımı faydaları saymakla bitmez en önemlilerini şu şekilde listeleyebiliriz:

1.

Gözenekler temizlendiği için siyah nokta ve sivilce gibi problemler ortadan kalkar.

2.

Cildin ihtiyacı olan ama çeşitli sebeplerle cildin karşılayamadığı oksijen cilde verilir.

3.

Solmuş görünen cilde eski canlı görüntüsü tekrardan kazandırılarak taze bir görüntü oluşturulur.

4.
Medikal cilt bakım sayesinde ciltteki yağ ve nem dengesi düzenlenir.

Günlük Cilt Bakımı Önerileri

1.
Cilt bakımı için en önemli etken bol su tüketimidir. Su ciltteki yağ ve nem dengesinin sağlanmasına ve cildin taze kalmasına fayda sağlamaktadır.

2.
Mutlaka cilt tipine uygun ürünler seçilmeli aksi takdirde olumsuz sonuçlar doğurabileceği unutulmamalıdır.

3.
Gün içinde sürekli nem kaybeden cilt neme ihtiyaç duymaktadır. Bu sebeple nemlendirici kullanımı önemlidir. Nemlendirici kullanacağınız bölge nemliyken uygulama yapmanız cildin nemi hapsetmesine fayda sağlayacaktır.

4.
Güneş kremi kullanımına özen gösterilmeli fakat cilt tipine uygun ve aşırı yağ içermeyen koruyucular kullanılmalıdır.

5.

Cilt temizliğine özen gösterilmeli ancak günde 2-3’ten fazla yapılmamalıdır.

6.

Problemli cilde sahip kişiler uzman görüşünde ürünler kullanmalı ve bakımlarını ona göre yapmalıdır.

Paylaş: