Kalıcı Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır?

Profesyonel kalıcı makyaj tek kullanımlık steril bir aparat ile deri yüzeyinin hemen altına doğal ve renk minerallerin verilmesiyle yapılan bir uygulamadır. Bu sayede kadınların çok sevdiği makyaj uygulaması en az 1 yıl olarak kalıcı ve zahmetsiz bir hal alır. Ayrıca kalıcı makyaj uygulamaları bazı cilt lekelerini ve düzensiz görünümlerini de kapatmaya yardımcı olmaktadır. Kalıcı makyaj Avcılar'da hizmet veren Günay Öztürk Beauty Center Güzellik Salonu uzman kadrosu tarafından uygun fiyatlarla yapılmaktadır.

Kalıcı Makyaj Hangi Bölgelere Uygulanır?

Kaş, göz, dudak, kirpik ve yanak bölgelerine yapılabilmektedir.

Kalıcı Kaş Uygulaması

Kaşlar kadınların çok önem verdiği, görünümünün güzel olması için oldukça uğraştığı aksesuarlarındandır. Kaş renginin açıklığından ve kaşların seyrekliğinden oldukça şikayetçi olan kadınlar kaşlarını belirginleştirmek, görünümünü düzgünleştirmek için kaş farı gibi uygulamalara başvururlar. Ancak sürekli bunun için zaman harcamak ve uğraşmak istemeyen kadınlar kalıcı kaş tekniği yöntemine başvurmaktadır. Bu uygulama ile kişiler hem saatlerce makyaj yapmaktan kurtulur hem de düzgün şekilli doğal görünümlü kaşlara sahip olur.

Kök boya olarak adlandırılan doğal ve mineral renkler kaşın hemen alt yüzeyine uygulanarak kaşlara doğal görünüm sağlar. Kalıcı kaş işleminin uygulandığı kişinin kıl potansiyeli ve yapısı kalıcılığı etkileyen en önemli faktördür. Bu yüzden uygulamanın kalıcılığı kişiden kişiye göre farklılık gösterirken ne kadar kalacağı hakkında kesin bilgi verilememektedir. Ancak genel olarak 6 ay ile 2 yıl arasında kalıcı olduğu bilinmektedir.

Kalıcı Eyeliner Ve Kalıcı Dipliner Uygulaması

Kadınlar her gün bakımlı ve güzel görünmek istese de bazen koşullar buna elverişli olmaz. Her gün saatlerce güzel görünen bir makyajla uğraşmaya vakit kalmaz ya da başka sebeplerden bunu başaramayabilirler. İşte böyle durumları ortadan kaldıran kalıcı makyaj günümüz teknolojisinde hayli sevilen bir uygulama olarak son günlerde popülerlik kazanmıştır.

Doğal minerallerin istenilen kalınlıkta ve renklerde kirpik diplerine uygulanmasıyla kalıcı eyeliner ve dipliner işlemleri yapılır. İşlem öncesinde özellikle cilt hassasiyeti olan kişiler anestezik kremler sürülerek işleme hazırlanır. İşlem yapıldıktan sonra ise makyaj yapılan bölgeye su değdirilmemesi ve güneşe çıkılmaması gibi uzman tavsiyeleri verilir ve son rötuşlarla işlem tamamen bitmiş olur.

Kalıcı Dudak Şekillendirme ve Renklendirme

Dudaklarının şeklinden, ince ve küçük olmasından şikayetçi olanlar bu uygulama ile istediği renk ve şekillerdeki dudaklara sahip olabilir. Kalıcı dudak şekillendirme ile düzensiz dudak çevresi şekillendirilip dudaklar büyütülür ya da küçültülebilir, dolgun görünüm sağlanır ve yara izi gibi görüntüler saklanabilir. Dudak çizgilerinin belirginleştirilmesi ya da kalıcı ruj ile renk verilmesinin sağlandığı bu uygulamalar makyajda sanatını sergileyen uzman kadromuz tarafından memnuniyet garantisi ile sizlere sunulmaktadır.

Kirpik Perması

Kirpik perması özel perma makaraları ile kirpiklere kavis kazandıran bakım işlemidir. İşlem kirpikler uygun bir kirpik bigudisi ile sarılarak ve sonrasında solüsyon uygulanarak yapılır. Duruma göre kirpiklere hava ile temas edilmeyen bir maske uygulaması da yapılabilir.

İpek Kirpik

Bu işlem gerçek kirpiklerin hacmini ve uzunluğunu artıran bir yöntemdir. Kişilerin göz yapısına ve isteğine göre ipekten hazırlanan kirpikler üst göz kapağındaki kirpiklere tek tek özel yapıştırıcı ile yapıştırılır. Eklenen kirpikler kirpik dibine değil ucuna eklendiği için kirpik diplerinin hava alması ile ilgili herhangi bir sorun olmaz. Ayrıca ipekten özel olarak üretildiği için oldukça hafif ve yumuşaktırlar. Hipo-alerjik olduğundan gözlere de hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.

Kalıcı Makyaj Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

1.
Kalıcı makyaj uygulaması sonrasında makyajın uygulandığı bölgede kabuklanmalar görülebilmektedir. Bu kabukların renk pigmentinin eksilmemesi için koparılması önerilmez.

2.

Kalıcılığın sağlanması için rötuş işlemleri aksatılmamalıdır.

3.
Uygulama yapılan bölgeye uzman kişinin önereceği süre boyunca vazelin gibi nemlendirici yağlar sürülmelidir.

4.
Uzman kişinin önereceği süre boyunca güneşe çıkılmamalı ve solaryum gibi uygulamalardan kaçınılmalıdır.

5.

Hemen uygulama sonrası denize havuza girilmesi önerilmez.

6.
Kalıcı makyaj sonrası makyaj yapılan bölgeye kullanılması önerilmeyen kozmetik ürünleri uygulamaktan kaçınılmalıdır.

Paylaş: