Gözlerimizi ve bakışlarımızı her yaşta canlı tutmak için göz çevresi bakımının düzenli yapılması gerekir. Cildimizin sahip olduğu deri ile göz çevremizde bulunan derinin yapısı aynı değildir. Göz çevresindeki deri çok daha ince ve hassastır. Bu yüzden diğer bölgelere göre göz çevresi çok daha fazla dikkat ve bakım gerektirir. Aksi halde kaz ayağı, göz altı torbaları, göz altı morlukları gibi sorunlar daha 30’lu yaşlara gelmeden en büyük problemlerimizin arasında yerini almaya başlar.

Günay Öztürk Beauty Center Güzellik Salonu, Avcılar'da uzman kadrosuyla göz çevresi bakımı hizmeti vermektedir.

Göz Altı Morlukları ve Torbaları Neden Olur?

Göz altı morlukları genetik ve çevresel faktörlere bağlı olarak oluşabildiği gibi aşırı tuz tüketimi, uykusuzluk, yorgunluk, stres, beslenme bozuklukları da göz altı morluklarına sebep olabilmektedir. Bununla birlikte yaşlanma ile de göz altı morlukları artmaktadır çünkü yaşlanma ile göz altı derisi incelir kolajen denilen cildi genç, canlı ve gergin gösteren maddenin seviyesi azalır ve böylelikle cilt altında bulunan damarlar daha belirgin hale gelir. Burun tıkanıklığı da zaten bir hayli hassas olan bu bölgede cilt dokusunda renk değişikliğine sebep olabilmektedir. Regl dönemlerinde göz altı morluklarının arttığı gözlenmektedir. Göz altı morluklarının zaman zaman çeşitli cilt hastalıklarının da habercisi olabildiğini unutmamak gerekir. Kadınlarda özellikle 30’lu yaşlarda büyük estetik kaygılara sebep olan göz altı morluklarının erken yaşlarda önlenmesi ileriki yıllar için oldukça önem taşımaktadır.

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Göz altı morluklarını giderebilmek için öncelikli olarak neden olduğunu öğrenmemiz gerekir. Eğer bu morluk ve torbaların sebebi hastalık değilse sağlıklı uyku düzeni, dengeli beslenme, bol su tüketimi gibi önlemler ile morluk ve torbalar engellenebilir. Bunların yanında göz çevresindeki kan dolaşımını hızlandıracak masajlar ile K ve C vitamini içeren kremler kullanılarak hafifletilebilir. Tüm bunlar yetersiz kaldığında ise diğer yöntemlere başvurmak mümkündür. Göz çevresi bakımı iş yerimizde uzman kadrolar ile yapılmaktadır.

Eyecell Uygulaması Nedir?

Bu yöntem göz altı morlukları, göz altı torbaları ya da elastikiyet kaybı olan göz kapağı ve göz altlarını canlandırmak ve bölgeye ihtiyacı olan nemi sağlamak için yapılır. Eyecell uygulamasında kişinin göz çevresindeki cilt yapısı için uygun olan botanik kök hücre ekstreleri, göz altları ve üst göz kapağı bölgelerine uygulanır. Sonrasında göz etrafına göz çevresinde deriyi yenilemeye ve kolajen üretiminin artmasına sebep olan ‘peptide patch’ denilen zar şeklindeki soğuk jel uygulanır. Bu patchler ciltte ortalama 15 dakika gibi bir süre bekletildikten sonra çıkarılır ve son aşama olan cildin ihtiyacına göre belirlenmiş serum uygulaması yapılır. İşlem ortalama olarak 30 dakika sürmekle beraber seans sayısı uzman tarafından belirlenerek kişiden kişiye göre değişmektedir. Uygulama sonrası kişinin sosyal hayatı etkilenmez. Uygulama sonrası makyaj gibi işlemler için uzman görüşüne başvurulmalıdır.

Eyecell Uygulamasının Avantajları

1.

Göz çevresi kırışıklıklarında ve kaz ayağı çizgilerinde gözle görülür derecede gerileme

2.

Göz altı torbalarında rahatlama ve düzgün görünüm

3.

Göz altı morluklarında azalma ve cilt rengiyle eşitlenme

4.

Göz çevresinde nem artışına bağlı olarak hafiflik ve yumuşaklık

5.

Göz kapağındaki sarkmalarda toparlanma

Paylaş: