Lazer epilasyon istenmeyen tüylerin yoğun darbeli ışık enerjisi kullanılarak son derece sağlıklı ve kalıcı olarak yok edilmesidir. Lazer ışığı tek dalga olarak düz bir demet halinde yayılan bir ışıktır. Cilde uygulanan ışını çevre dokuya zarar vermeden direkt olarak kıl köküne yoğunlaşarak ve kıl kökünde ısı oluşturarak kökü tahrip eder.Epilasyon 18 yaşından büyük, cilt ve kıl yapısı uygun herkese uygulanabilir. Bu işlemlerin epilasyon merkezi niteliği taşıyan yerlerde yapılması sağlık açısından oldukça önemlidir. Günay Öztürk Beauty Center Güzellik Salonu, Avcılar'da uzman kadrosuyla lazer epilasyon hizmeti vermektedir.

Epilasyon Nasıl Etki Eder?

Cilde ve kıllara etki eden melanin pigmentidir. Epilasyonun temeli kıl ve kıl kökünde bulunan bu melanin pigmenti ile ışığın etkileşimidir. Cilde uygulanan ışın melanin miktarı az olan dokuların arasından geçerek sadece melanin açısından zengin ve daha koyu renkli olan kıl gövdesi tarafından emilir. Kıl gövdesi aşırı ısınarak ısıyı kıl köküne iletir ve kıl kökünü tahrip etmek suretiyle kıl üretme kabiliyetinin tekrarlanmasını kısıtlar ya da tamamen önler. Bu süreçte aşırı ısınınan kıl gövdesinin çevre dokulara zarar vermemesi için işlem sırasında cilt soğuk hava veya soğutucu gaz püskürtülerek soğutulur.

Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

1.
Epilasyondan 2 hafta kadar önce cımbız,ağda,epilatör gibi gereçlerle kıl alma işlemi yapılmaması gerekir.

2.

Epilasyona gelirken duruma göre çok uzun kıllar traş ya da kesme yoluyla kısaltılabilir.

3.

Uygulama öncesinde tüylere boyama gibi herhangi işlem yapılmamalıdır.

4.
Epilasyona gelmeden önce epilasyon olacak bölgeyi aşındıracak ya da tahriş edecek peeling,soyma gibi işlemler yapılmamalıdır.

5.

Epilasyon olacak bölge temiz olmalıdır.

En iyi epilasyon için uygulama öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken noktaların önemi unutulmamalıdır.

Epilasyon Yöntemleri

Alexsandrıte,buz başlık ütüleme gibi çeşitli uygulama yöntemleri mevcuttur. Seçenekler çok olunca herkesin aklına hangi yöntemi seçmesi gerektiği ve kaç seans uygulamaya gerektiği gibi sorular takılmakta. Bu noktada uzman kadromuz devreye girerek cilt tipinize ve kıl yapınıza en uygun yöntemi belirlemede size yardımcı olacak. İş yerimizde ütüleme epilasyon (Diode) ve buz lazer (Soprano ice) yöntemleri ağrısız acısız şekilde uygulanmakta ve %75-80 oranında başarılı sonuçlar alınmaktadır. Başarı oranı %90’a kadar çıkmakla birlikte 8+2 seans tavsiye edilmektedir. Unutulmamalıdır ki seçilecek yöntem ve seans sayısı kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Buz Başlıklı Epilasyon

Buz başlıklı epilasyon en kısa sürede ve en konforlu şekilde tüylerden kurtulmaya olanak veren bir uygulamadır. Buz başlıkl epilasyon kıl kökündeki farklı yapıları hedef alan ve farklı dalga boylarına sahip bir yöntemdir. Diğer epilasyon yöntemlerine göre buz başlık atışlarının daha geniş kapsamlı yüzeyleri etkilemesi seans süresinin kısalmasına olanak sağlamaktadır. Buz başlık klasik türlerde sonuç vermeyen açık renkli ve güçsüz tüyler için de kalıcı bir çözüm verebilmektedir.

Ütüleme Epilasyon

Ütüleme epilasyon uygulaması yöntemi genellikle masaj yaptırma hissiyle kıllardan arınmaya olanak sağlar. Uygulama sabit atışlarla değil deri üzerinde “ütü yapar gibi”gezdirilerek yapılmaktadır.

Epilasyon merkezimizde buz başlık ve ütüleme sistemi ile uygulama yapılmaktadır.
Epilasyon fiyatları için bize ulaşın.

Epilasyon Hakkında Sıkça Sorulan Sorular:

1.
Epilasyon güvenli midir?
Lazer epilasyon oldukça güvenli olup lazer epilasyon cihazlarımız FDA onaylıdır.

2.
Epilasyon sırasında acı hissedilir mi?
Epilasyon acısız ve ağrısız olup olası acı hissi ise kişinin acı eşiğine göre değişiklik göstermektedir.s

3.
Epilasyon sonuçları kalıcı mıdır?
Epilasyon sonucu kalıcı olup kökleri tahrip edilen kıllar bir daha çıkmamaktadır.FDA bu durumu ‘long term hair removal’ olarak tanımlamaktadır.

4.
Epilasyonun sakıncalı olduğu durumlar var mıdır?
Epilasyon sara hastalığı olanlar,kalp pili olanlar,astım hastaları ve hamile kadınlara yaptırılması önerilmez.

5.
Kontrol seansları nedir ve neden gereklidir?
Uygulamanın üzerinden bir süre geçtikten sonra seans esnasında gözden kaçan kıl köklerinin olup olmadığı kontrol edilir ve uygulamanın başarısını arttırdığı için oldukça önemlidir.

Paylaş: