Herkesin farklı vücut yapısı vardır. Genetik, içsel ve dışsal sebeplerle normal vücut yapısına yağlanmalar eklenir. Bu yağlar vücutta homojen olarak dağılmaz ve bazı bölgelerde daha çok depolanır. Yağlanmayla hoş olmayan bir görünüm alan vücudumuzla aynaya bakmak ya da alışverişe çıkmak oldukça can sıkıcı bir hal alabilmektedir. Bu durumda bazen yapılan diyetler ve spor egzersizleri yeterli gelmeyebilir. Neyse ki günümüzdeki teknolojik gelişmeler sayesinde kendimizi uzman ellere bırakarak bu kötü vücut görüntüsünden kurtulmak mümkün hale gelmiştir.

Günay Öztürk Beauty Center Güzellik Salonu, uzman kadrosuyla Avcılar'da bölgesel zayıflama hizmeti vermektedir.

Kavitasyon yöntemleriyle yağ dokusuna ulaşarak yağ dokusunun parçalanması sağlanmaktadır. İşlem yapılan bölgeye ses dalgalarının gönderilerek bu ses dalgalarının vücuttan atılması esasına dayanır. Radyo frekans, lenfdrenaj gibi işlemler bölgesel vücut sıkılaştırma kavitasyon yöntemlerinden bazılarıdır.

Bölgesel zayıflama Avcılar’da uzman kadromuz tarafından yapılan uygulamalarla kişiden kişiye göre değişmekte olup 4-8 cm gibi incelme garanti edilmektedir. Uygun fiyatlarla vücudunuzdaki fazla yağlardan kurtulmak ve detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Kavitasyon İşlemi Nasıl Uygulanır?

Kavitasyon öncesi ilk olarak uzman kişi tarafından uygulama yapılacak bölge için gerekli planlamalar yapılır. Uygulama yapılacak bölgeye jel sürülür. Uygulama cildin epidermis katmanına ultrasonik ses dalgaları verilerek yağ yakılması ile yapılır. Yağ parçalama sonrası su ile absorbe edilir ve hücre duvarını aşan yağlar lenf yolları ile vücuttan dışarı atılır.

Kavitasyon Uygulanabilen Bölgeler
 • Karın Bölgesi
 • Bel Çevresi
 • Basenler
 • Kollar
 • Bacaklar
 • Ayak Bilekleri
 • Gıdı ve Sırt
Kavitasyon Uygulamasının Avantajları
 • Dokuda sıkılaşma ve toparlanma gerçekleşir.
 • Uygulama etkisini anında gösterir.
 • Sosyal yaşamı etkilemez.
 • Cerrahi müdahale ve ameliyat gerektirmez.

Lenfdrenaj Nedir?

Vücuda basınç masajı yapabilen cihazlarla vücuttaki lenfatik ve venöz dolaşımının hızlandırılması yöntemidir. Bu yöntemle damarlar arasında biriken sıvının drene edilmesi sağlanır. Lenf drenaj cihazı ile ayak parmak uçlarından başlayarak bel bölgesine ve hatta boyuna kadar uygulanan masaj ile lenf dolaşımının hızlanması sağlanmaktadır. Bu yöntem aşırı derecede dolaşım bozukluğu sorunu yaşayan kişiler dışındaki herkese uygulanabilmektedir.

Lenfdrenaj Hangi Durumlarda Kullanılır?
 • Kilo problemlerinde
 • Selülit problemlerinde
 • Hamilelik sonrası oluşan sarkık ve ödemlerde
 • Gevşeyen kas dokusu ve sarkık bölgelerin toparlanmasında
 • Lenf dolaşımının düzenlenmesinde

Radyofrekans ile Bölgesel İncelme

Radyofrekans ciltteki kolajen sentezini tetiklerken cilt altı yağ dokusunda metabolizmayı hızlandırdığı için bölgesel incelme sağlar. Radyofrekans işlemine başlarken ilk önce uygulama yapılacak bölgeye cihazın rahat hareket etmesi amacı ile özel bir yağ sürülür. Sonrasında cihaz başlığı bölge üzerinde hafif baskı ile masaj yaparak gezdirilir. Bu işlem yapılırken sıcaklığı artan cilt altı dokuları ısınır. Isınan dokuda oksijen oksihemoglobinden ayrılır, kan akışı artar, dolaşım hızlanır ve kolajen sıkılaşır. Böylece yağ yıkımı ve yağ metabolizması artırılır. Seansların tekrarlanmasıyla cilt sıkılaşır ve biriken yağlar azalır. Genellikle 30 dakika olan uygulamalar kişiden kişiye göre değişmektedir.

Bölgesel İncelme Sonrası

İşlem sonrası etkiler cilt hassasiyetine ve kişisel özelliklere göre farklılık gösterse de yok denecek kadar azdır. Nadir olarak kızarıklıklar görülse de gün içinde ya da işlemin ertesi günü bu durum ortadan kalkar. Uygulama sonrası uzman önerisindeki birkaç gün boyunca parçalanan yağların vücuttan tamamen atılması ve vücudun diğer bölgelerine yerleşmemesi için kişilere özel olarak hazırlanan düzenli beslenme diyetleri önerilir. Karbonhidrat ve yağ kısıtlayıcı, protein ve sebze ağırlıklı bu beslenme önerilerine uyulduğu takdirde uygulamaların daha etkili olduğu gözlemlenmektedir.

Kimler Kavitasyon Yaptırmamalıdır?

Hamilelerin, cilt hastalıkları olanların, tansiyon hastaları ve uzman kişi tarafından yaptırması uygun görülmeyen kişilerin kavitasyon yaptırması uygun değildir. Ayrıca çeşitli böbrek ve kalp hastalarına da uygulanması önerilmez.

Paylaş: